Shannen Maria Doherty

24. září 2006 v 20:48 | girls-stars as. Hilary |  Doherty, Shannen
Celé jméno: Shannen Maria Doherty
Datum narození: 12. dubna 1971
Místo narození: Memphis, Tennessee, USA
Znamení: Beran
Náboženství: Jižní novokřtěnec
Rodina: Matka Rosa, otec Tom a její starší bratr Sean
Nyní žije: Malibu, Kalifornie, USA
Mazlíčci: Sedm koní (jeden je poník): Louisito, Alberto, Domingo, Picasso, Samourzakan, Aries Addiction a Thunder. Tři psi: Elfie (německý ovčák), Leroy (Kane corso) a Pinky (Kavalír King Charles Spaniel)
Výška: 163 cm
Váha: 45kg
Oblíbené jídlo: Miluje americké jídlo, speciálně smažené bifteky
Oblíbená hudba: Pink Floyd, U2, Sade, Whitney Houston a Frank Sinatra
Oblíbené knihy: John Steinbeck s 'East of Eden' a Ernest Hemingway s 'The sun also rises'
Oblíbené pořady: 'The Soprano's', ' Sex ve městě ' a 'Desperate Housewives'
Oblíbený herec: Michael Landon,který byl jako její druhý otec, ale nešťastně zemřel v roce 1991
Oblíbené herečky: Jodie Foster, Katharine Hepburnová, Meryl Streep a Whoopi Goldberg
Zvláštní znamení: Tetování. Pravý kotník - kříž se sluncem zatím. Dole má jméno ' Rob ' po jejím příteli, Robu Weissovi.
Nejlepší vlastnost:Je upřímná
Nejhorší vlastnost: Je cholerik
Koníčky: Jízda na koni, hraní videoher a hra na kytaru
Auto: Ona řídí dodávku (Range Rover Vogue). Od července 2005 také vlastní stříbrný Volks Wagen (Bentley Continental GT), který ji stál $150,000
Nenávidí: Všechny pověsti o ní a jejím charakteru a Brendu v Beverly Hills 90210
Shannen se narodila v Memphis, Tennessee 12. dubna 1971.Její otec pracoval v bance, zatímco její matka vlastnila kosmetický salón. V roce 1978 se mladá Shannen ( bylo jí v té době jen sedm) a její rodina přestěhovali do Los Angeles, kde její otec odstartoval na západním pobřeží odvětví rodinného přepravního obchodu. Shannen měla vždy blízko ke své rodině. Její matka, Rosa Doherty, jednou Shannen umyla pusu mýdlem,protože Shannen na něco přísahala.Její otec se jmenuje Tom a má o pět let staršího bratra Seana.Ona od sedmi let věděla,že chce hrát,ale věci se pohybovaly rychle a ona v 10 letech hrála v seriálu ' Otec Murphy '.
Shannen byla dobrý student,pletla se do výkonů školy a snažila se udělat prvotřídní práci,ujišťovala se,že vždy bude mít skvělé známky. Přes důvěru, kterou k sobě měla a přednosti byla spíš samostatná,opuštěná. "Já jsem měla větší legraci,když jsem si hrála sama," říká. "Já hádám, že jsem se tak narodila. Já jsem hrála všechny hry sama, a když jsem byla v Tennessee byla jsem aktivní v kostele. Ale já jsem nikdy opravdu nehledala kamarády. Já jsem vždy chtěla trávit svůj čas pryč od jiných."
Ona pronikla do světa zábavy,když jí bylo 11 let a hrála Jenny Wilder v ' Little house: Nový začátek '. "Já jsem chtěla opravdu zoufale pracovat s Michaelem Landonem." Toto byl sen mnoha mladých dívek, ale Shannen se neuvěřitelně rychle rozhodla a měla štěstí a tak se dostala k Little House. To Michael Landon si všiml jejího výkonu v epizodě seriálu Otec Murphy a rozhodl se ji obsadit. Ona pak pokračovala ve své kariéře a objevila se v ' Our House ' s Deidrou Hall a Wilford Brimley. Ona hrála také se Sarah Jessicou Parker v 'Girls Just Want To Have Fun ' a pak v ' Heathers' ,černé komedii,kde hrála i Winona Rider.
Shannenin skutečný úspěch přišel v roce 1990, ve věku 19,kdy si zahrála v Beverly Hills 90210 postavu Brendu Walsh, která byla dospívající sestra-dvojče k Brandonovi Walshovi (Jason Priestly). Ona přitahovala pozornost tisku a nakonec se dostala k celebritám. BH 90210 bylo o velmi úspěšné populární mladistvé drama.Shannen má povahu podobnou Brendě Walshové.
1994 - Shannen opouští Beverly Hills 90210.Chtěla více soukromí a na chvíli se zdržovala očím veřejnosti.Přitom pracovala na 'MallRats' a 'Almost Dead'.To udrželo její kariéru.
Shannen se pomalu dávala dohromady a objevila se v ' Gone In The Night', 'Robert Kennedy & His Times', 'Sleeping With The Devil', 'The Ticket' a 'Friends Til The End'.
V roce 1998 jí nabídli roli Prue Halliwellové v Charmed, seriálu o třech čarodějkách,které chrání nevinné. Hrála s Alyssou Milano a Holly Marií Combs (její nejlepší kamarádkou). Pouze po třech sériích odchází a začíná se věnovat jiným projektům. Shannen poslední tři epizody ve kterých hrála i sama režírovala.Od té doby co opustila Charmed hrála ve třech filmech: 'The Rendering aneb Portrait of Murder ' , 'Another Day', 'The Battle of Mary Kay' a 'Night Light aneb View of Terror'. Shannen také byla jako hostující herec v jedné sérii seriálu " Scare Tactics " a v osmi epizodách série druhé,ale musela odejít,aby mohla pracovat na produkování vlastní situační komedie. Pracuje také na dalším seriálu. Ona bude hrát a produkovat první sérii, nicméně v druhé sérii už bude jen produkovat.
Shannen chodila v minulosti s mnoha muži. Dean Factor,který měl vlastní foto studio ; setkali se v roce 1990;rozešli se 1991, Chris Foufas ,projektant nemovitostí; setkali se 1991 a rozešli se 1991. Vzala si Ashleye Hamiltona (syn herce George Hamiltona) dne 24. září 1993, ale byli rozvedeni o pět měsíců později, protože cítila,že si nebyli souzeni a navíc se vzali asi kolem 2 týdnů po setkání. Judd Nelson,herec,setkali se spolu 1994 na Blindfoldu), Rob Weiss,herec, ředitel se setkal se Shannen v roce 1994,zasnoubení ohlásili v prosinci 1995,údajně se rozešli v dubnu 1996. Richard Solomon ,producent,si Shannen tajně vzal v Las Vegas 24.ledna 2002, před rodinou a přáteli. Byli spolu devět měsíců,rozvedli se v roce 2003, ale zůstali dobrými přáteli.
Pár obrázků Shannen z ukázek:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama