Mischa Barton

9. prosince 2006 v 18:34 | girls-stars as. Hilary |  Barton, Mischa
Mischa Anne Barton se narodila 24. ledna 1986 v Londýně. Její otec je Brit a matka pochází z Irska. Když jí byli 3 roky přeštěhovali se do New Yorku, kde její otec pokračoval v práci na burze
V 8 letech Mischa a jedna z jejích sester jeli na letní tábor. Jedna z aktivit dětí byla napsat příběh a zahrát ho rodičům. Mischa napsala hru o želvách a její působivý přednes, ohromil agenta talentů, který tam byl, řekl jejím rodičům, že by měla hrát. Na začátku její herecké kariéry si vyzkoušela vedlejší roli ve hře Tonyho Kushnera Slavs.
Hraní divadle ji však tolik neuspokojovalo. V roce 1994 začala hrát v seriálu stanice ABC All My Children, tam vydržela hrát asi jeden rok. Mezitím podepsala smlouvu s Ford Modeling Agency. Byla modelkou pro Calvin & Klein, pracovala také pro Gitano a Vogue a podobné společnosti. Mischa připustila, že modeling je obtížný, ale velmi vynášející - "je to sen skoro každého teenagera".
Její herecké schopnosti se stávaly uznávanými. Jedna u jejích prvních hlavních filmových rolí byla v roce 1997 Lawn Dogs. V roce 1999 se objevila v Pups, Bonnie & Clyde, v letním hitu Notting Hill s Julií Roberts a Hughem Grantem a v hitu Sixth Sense, kterém hrála mladého ducha.
V dalších letech se objevila s Jennifer Janson Leigh a Drew Barrymore v Skipped Parts(2001), ve filmu Paranoid s Jessicou Alba. Hrála po boku Melanie Griffith a Dominique Swain v Tart. S Countrey Love a Lily Taylor hrála v Julie Johnson. Zahrála si ve filmu Lost and Delirious, který prozkoumává lesbickou lásku na soukromé internátní dívčí škole.
Mischa ukázal svůj talent ještě jednou, když se vrátila na televizní obrazovky v roli kritiky uznávané show televizní stanice ABC Once and Again v období 2001-2002. V roce 2003 si zahrála s Madeleine Stowe v horovém thrilleru Octane.
Nejvíce fanoušků jí přinesla role Marissy Cooper v novém seriálu stanice FOX The O.C. Zahrála si také v ve videoklipech Enriquea Iglesiase "Addicted" a Jamese Blunta "Goodbye My Lover".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama